ברזנטים

ברזנט

ברזנט בשמו המדעי אַבְּרָזִי. מדובר למעשה על סוג של יריעה מאוד מאוד אטומה לזולים כמו למים. יריעה זו  יוצרה על ידי אריגה בצפיפות בד רבה ביותר תוך שהיא מוספגת בחומרים מיוחדים לצורכי איטום הרמטי. עקב התכונות הללו נודעים שימושים רבים לאותו בד על שכזה.. ניתן סקירה מהיר על שימושים שונים של ברזנטים לצרכים שונים ורבים.

צה"ל, צה"ל כבר באים

טירונות זוכרים? טוב אז גם אוהל סיירים צהלי וגם אוהלי ענק של כלל היחידות הצה"ליות עשויות כולן ברזנטים. כלפי חוץ הבד נראה תמים למראה אך יש לו יכולת מדהימה של עמידות כלפי רוח וכלפי מים בגשמים הכי קשים שיש.

ברזנטים למשאיות

כל משאית כמעט בארץ אשר אין לה חיפוי מתכת מקורי עליה מחוברות מסביב למרכב שלה על ידי יריעת ברזנט ענקית בעלת טבעות חיבור סביבה מכל הכיוונים. בד הברזנט סביב המשאית נמתח חזק והוא עמיד בפני הרוח העזה בנסיות ובפני גשם. מעניין שגם שמש שקופחת עליו לא תפגום בסחורה אשר מונחת לה בפנים בתוך המשאית בחלק האחורי.

ברזנטים למשאיות

ברזנטים לסירות מרוץ וליאכטות

למי מעמנו שזכה שתהיה לו יאכטה במרינה או אופנוע ים אשר ניתן לנסוע איתו על נגרר מאחורי הג'יפ שלנו. אלו מוגנים גם בחורף וגם בקיץ על ידי ירעות של ברזנטים. גם שמישרה מחום ומקור. גם שמירה ממים ורטיבות וגם הדנה נגד שריטות או פגיעות. כמו כן, לא רואים את מה שמתחת לברזנט כי הוא אטום ואינו שקוף אז גם בבחינת פרצה קוראת לגנב עדיף להשתמש בברזנט.

ברזנטים לקלנועיות ואופנועים

אותו הדבר בדיוק כמו במקרה של יאכטות, אופנועי ים וסירות מרוץ גם כאן.

ברזנטים לריהוט גינה

כיסויים לריהוט גן – לבעלי דירות בהן יש מרפסת שמש או גינה: יש צורך למגן את הריהוט על ידי ברזנטים לריהוט – ברנזט שכזה מגן על הרהיטים היקרים (חלקם בעלי ריפוד או בעלי חומרים עדינים ורגישים) וגורם להם להאריך ימים לאורך שנים רבות.

ברזנטים לתיאטרון

תפאורה לתיאטרון – ברזנט מעבר להיותו בד המשמש לצורכי הגנה שונים, הוא גם משמש כחומר גלם קשיח תאמינו או לתיאטרון. ברזנטים לתפאורה של תיאטרון אולי לא ידועים לעמך ישראל הרגילים, אך למי שנמצא בעניינים זה אומר הרבה. ישנם גם ברזנטים לגני ילדים עליהם נרחיב בעתיד בשאיפה.

ברזנטים להצללה

זהו אחד היעודים הידועים (שימו לב לשימוש באותן אותיות יעודים ידועים) הוא לצורכי הצללה והגנה לפני השמש ברמות שונות של מיסוך וסיכוך.