מרכזיות בענן

מרכזיות בענן לעסקים

התקדמות הטכנולוגיה מביאה לשינויים רבים בהרגלי החיים של כולנו, ועוד יותר בעולם העסקים. ככל שהשנים חולפות הטכנולוגיות משודרגות ומשתנות ודרכי העבודה של לפני מספר שנים כבר נראות לנו מיושנות. אחד מהדברים אשר התפתחו בעת האחרונה הוא נושא המרכזיות, אם בעבר הקמה של מרכזיה בעסק המאפשרת תקשורת פנימית בין עובדי החברה וקבלת שיחות מלקוחות, הייתה כרוכה בהקמה של תשתית פיזית נרחבות ורכש של לא מעט פריטים חיוניים לתפקודה השוטף של המערכת, כיום מרכזיות בענן תפסו את מקומם של המרכזיות הפיזיות, והביאו לחסכון גדול בהוצאות ובמקום.

מהם מרכזיות בענן?

מערכת מרכזיה בענן המכונה גם מרכזיה וירטואלית, היא מערכת מרכזיה אשר נועדה לשמש תחליף למרכזיה הפיזית המוכרת על ידי שימוש בשרתי אינטרנט אשר כל הנתונים מתקבלים ועוברים דרכם. ככל שחולף הזמן ופתרונות הענן משודרגים ומשתכללים יותר ויותר חברות מבינות כי הקמה של תשתית פיזית בעלות גבוהה היא לא רק בזבוז של זמן וכסף אלא מהלך חסר היגיון. אם הטכנולוגיה מאפשרת לבצע את אותם הפעולות בדיוק בעלות נמוכה יותר, וללא רכישה של ציוד רב התופס מקום, אין כל סיבה לוותר עליה.

מרכזיות בענן

היתרונות בשימוש על ידי מרכזיות בענן

ישנם לא מעט יתרונות אותם כדאי להכיר בשימוש במרכזיות ענן על פני המרכזיות הפיזיות הישנות. בין היתר:

  • תשלום לפי שימוש – שלא כמו המרכזיות הישנות עלות ההקמה של מרכזיות בענן הן אפסיות בטח לעומת מחיר ההתקנה הגבוהים של המרכזיות הפיזיות. התשלום על השימוש במערכת הוא לפי כמות השימוש בשירותים השונים כך שאם לא השתמשתם לא תצטרכו לשלם.
  • חיסכון בכוח אדם – בעוד שמרכזיה פיזית כרוכה בתחזוקה שוטפת וממילא בהעסקה של כוח אדם נוסף, את הטיפול במרכזיות הענן אתם יכולים להשאיר לחברה המספקת לכם את השירות, ולשכוח מהצורך בתחזוקה.
  • חיסכון בצריכת החשמל – מרכזיה פיזית בעסק שלכם צורכת לא מעט חשמל אשר יכול להגיע לסכומי כסף נכבדים אותם אתם יכולים לחסוך על ידי שימוש במרכזיות ענן.
  • התקנה מהירה – התקנה של מרכזיות בענן היא קלה ומהירה הרבה יותר מאשר הקמה של מרכזיה פיזית שיכולה לקחת לא מעט זמן.