ניסור בטון

יש מצבים בחיים בהם כוח לא יעזור!

כזה הוא גם המקרה של ניסור בטון. הפוסט הקרוב, כמו גם פוסטים אחרים עליהם נשוחח כאן, יתנו סקירה לעולם של עבודות בטון ממגוון זוויות שונות. ניתן סקירה טכנית, אשר תסביר לנו במה מדובר בכלל – קרי מהו ניסור בטון, מדוע הוא נצרך ונדרש, מהוא בטון? ומהם הכלים, השיטות והמניפולציות אשר בהם ממשתמשים בעלי המקצוע בעולם על מנת להתגבר על "מחסומים קשים" ולאו דווקא בכוח, כפי שכבתנו כבר בכותרת, אלא במוח. קידוחים קשים זה כבר "פאסה".

ניסור בטון מאז ומתמיד

את כל הנ"ל ניתן לנחס למה שאמרו חז"ל "בתחבולות תעשה לך מלחמה. כבר ידוע וכל זקני השבט בתחום הבטון משוחחים ומדברים על כך רבות. על מה? על איל בימים עברו היו עובדים בחציבות בקיר עם איזמלים של פלדה, מסמרי פלדה ומקבת ענקית וכבדה (מקבת הוא פטיש כבד וחזק. יש המכנים אותו גם קורנס. אגב, בצה"ל לקחו את השם הזה קורנס ושיכו אותו לתחום התעופה של חיל האוויר, כי קורנס הוא שמו העברי של מטוס הפנטום הידוע). כל העולם החדש הזה  של קידוח בטון על ידי מוצרי היהלום כגון מקדחי יהלום, כבל יהלום ודיסק יהלום (של הביטלס) פשוט טרף את הקלפים וכל הקודחים והחופרים שהשקיעו שעות בחציבות של קיר חסכו לעצמם עבודת פרך רבה.

ניסור בטון

מה הקשר ליהלום בכלל

האם זה לא יקר להשתמש בו עבור חיתוך בטון פשוט?

קידוחי יהלום – טוב, אז ראשית ראוי להבהיר שלא מדובר באבני יהלום של ממש! ולא משנה באם מדובר ביהלום מלוטש או ביהלום גולמי. אז במה כן מדובר? ובכן מדבור בפסולת, או בסגסוסת יהלומים אם תרצו. יהלומים עוברים הרבה תהליכים עד להגיעם לטבעת של אשתך שתחיה. בין שאר התהליכים ישנו תהליך הנקרא ניסור ויש תהליך הנקרא ליטוש. ב-2 תהליכים אלו ניתזים פירורי יהלום רבים. פירורי יהלום אלו נאספים בהמוניהם והם נמכרים לתעשייה. בתעשייה בתהליך היצירה של הכלים מערבבים את תערובת המתכת או הפלדה עם פירורי היהלום הללו וזה מה שיוצרו לנו כלי חזק מאין כמותו לניסור בטון. נשתדל לשוחח בעתיד על בטון, ניסור בטון מחיר שלו וכדמה.