שיש

שיש לבית

כשמדברים על עיצוב הבית, לא ניתן שלא להזכיר שיש. כן, אבן שיש היא חלק אינטגראלי מכל בית או מרחב שבו נמצאים אנשים. שיש זה כבר מזמן לא רק משטח להכנת אוכל. שיש זה גם אלמנט אומנותי בכניסה לבניין. שיש זה משטחי רצפה מרהיבים ביופיים. שיש לבית זה ציפוי מושלם לקירות פנימיים וחיצוניים כאחד. השיש כיום זה האבן השואבת תרתי משמע שסביבה נבנה כל שאר הבניין ברמת העיצוב שלו.

השיש כבר נמצא איתנו דורת על גבי דורות וכוחו, שימושו ועוצמתו הוויזואלית רק הולכים ומשתפרים לאורך השנים. השיש במהותו לא השתנה אבל הטכנולוגיות להפיק ממנו אלמנטים שימושיים רק הולכות ומתרבות. השיש מכי בתוכו אין סוף אופציות שכל הזמן רק הולכות ומתרבות. זאת אחת הסיבות שהוא מצליח להחזיק מעמד כל כך הרבה שנים כחומר גלם אהוב הן על המעצבים והן על בעלי הבתים.

שיש

שיש וויזואלי

שיש זה קודם כל מראה. לא ניתן להביט על אלמנט של שיש ולהישאר אדיש. אפילו רצפת שיש יוצרת נוכחות מאוד חזקה ודומיננטית. יש הרבה משטחי שיש שממוקמים בשטחים ציבוריים ופתוחים תחת כיפת השמיים ועדיין יש להם נוכחות כמעט מכשפת.
כל מי שמעצב כיום או מתכנן בניין או בית משלב בתכניות שיש ברמה כזאת או אחרת. השיש מאוד נוח ברמת העיצוב, ברמת התחזוקה וברמת העמידו לאורך זמן. לא בכדי כבר בימי הרנסנס ועוד לפני כן בימי האימפריה היוונית היה השיש חומר גלם עיקרי לבנייה, לפיסול וכמעט לכל יישום שבו רצו אלמנט שמיש מחד ויפה מנגד. השיש מתאים הן ליומיום והן לחגים ומועדים. מספיק להעביר עליו ניגוב על מנת לשמר את הברק הטבעי שלו שמפיץ את בשורתו למרחק.

שיש לעין ולנשמה

יש אין ספור גוונים של שיש שמהם ניתן לבחור. כיום כבר יש טכניקות מתקדמות ל"צביעת" שיש בהתאם לדרישת הלקוח. לפעמים משלבים בין אבן שיש לאבן אחרת על מנת ליצור סגסוגת ייחודית. ככלל, אבן שיש מאוד אהובה על מעצבים שכן ניתן לשלש אותה בטבעיות כמעט בכל מכלול של עיצוב.
בהרבה מקרים שיש מהווה חומר גלם או בסיס שסביבו תופרים את כל השאר.
או לחלופין, בסוף מלאכת העיצוב, השיש מהווה סוגר פינות לחיבור בין האלמנטים השונים. בכל פעם שיש נקודה שצריך להשלים, שיש כמעט תמיד מתאים כמו כפפה ליד. אין כמעט מקרים שבהם השיש לא מצליח לגשר על פערים ולמלא את החסר. קצת יצירתיות ומקוריות גורמים לשיש להתאים לכל מצב.